Dëshironi të blini një skuter me cilësi të lartë? Mirë se vini në dyqanin më të mirë online
  Artikuj
  2 jave me pare

  Dëshironi të blini një skuter me cilësi të lartë? Mirë se vini në dyqanin më të mirë online

  Jeni mësuar të bëni një mënyrë jetese aktive dhe jeni të lodhur duke qëndruar në bllokime të pafundme trafiku gjatë rrugës për në punë ose në shkollë? Atëherë sigurohuni që të shikoni këtë artikull. Është e mundur që kjo t'ju ndihmojë të zgjidhni problemin që ka lindur. Për askënd...
  A është e mundur të bëhet ultratinguj gjatë menstruacioneve
  Mund / E pamundur
  2 jave me pare

  A është e mundur të bëhet ultratinguj gjatë menstruacioneve

  Një ekzaminim me ultratinguj është një procedurë që lejon mjekun të përcaktojë në kohë zhvillimin e sëmundjeve të caktuara dhe të përshkruajë menjëherë një kurs trajtimi. Shpesh ndodh që manipulimi i përshkruar përkon me menstruacionet, dhe më pas gruaja ka një pyetje - a është e mundur të bëhet gjatë menstruacioneve ...
  Heqja me laser e nishaneve dhe lythave
  Artikuj
  15.11.2021

  Heqja me laser e nishaneve dhe lythave

  Mjekësia estetike synon jo vetëm përmirësimin e cilësisë së jetës, por edhe përmirësimin e pamjes së një personi. Një shembull i mrekullueshëm i një ndërhyrjeje të tillë mjekësore është heqja e nishaneve. Opsioni më i mirë i heqjes në këtë rast do të ishte një lazer, pasi ju lejon të hiqni ...
  Mallrat ortopedike: çelësi i zhvillimit harmonik të fëmijës
  Artikuj
  12.11.2021

  Mallrat ortopedike: çelësi i zhvillimit harmonik të fëmijës

  Që fëmija të jetë i shëndetshëm është dëshira kryesore e shumicës dërrmuese të prindërve. Jo gjithmonë foshnja nuk ka ndonjë sëmundje të pakëndshme, por disa probleme mund të trajtohen me ndihmën e produkteve ortopedike - shtrojës https://medi.kz/catalog/ortopedicheskie_stelki/ ose dyshekë masazhi. Këmbë kripore, këmbë të sheshta…
  MRI e zgavrës së barkut gjatë menstruacioneve: sa e sigurt është
  Artikuj
  11.11.2021

  MRI e zgavrës së barkut gjatë menstruacioneve: sa e sigurt është

  Procedura MRI është një nga metodat më të sakta për diagnostikimin e sëmundjeve të ndryshme në çdo fazë të zhvillimit. Me ndihmën e këtij studimi, është e mundur të zbulohet një proces malinj, të identifikohet prania e qelizave të prekura në një organ të caktuar. Kufizimet për këtë procedurë…
  Kontrolli i trupit
  Artikuj
  06.11.2021

  Kontrolli i trupit

  Kontrolli është një ekzaminim gjithëpërfshirës i trupit që ju lejon të përcaktoni gjendjen shëndetësore. Kjo është një ngjarje e rëndësishme që nuk duhet anashkaluar. Procedura e kontrollit rus ndihmon në parandalimin e zhvillimit të shumë sëmundjeve. Pse kryhet procedura? Termi "check-up" i referohet ekzaminimit klinik, i cili është kryer gjithmonë. Tani kjo…
  Nise me menstruacione - do të ndihmojë apo jo?
  Kuti ilaçesh
  20.03.2019

  Nise me menstruacione - do të ndihmojë apo jo?

  Si vajzat shumë të reja ashtu edhe gratë e pjekura përballen me shëndet të dobët gjatë ditëve kritike. Për të lehtësuar dhimbjen në pjesën e poshtme të shpinës, dhimbjen në bark, duhet të merrni qetësues. Nise me menstruacione sjell lehtësim, por pirja e rregullt e saj...
  Dicinon gjatë menstruacioneve
  Kuti ilaçesh
  20.02.2019

  Dicinon gjatë menstruacioneve

  Shkarkimet intensive të bollshme gjatë menstruacioneve janë një problem me të cilin përballen shpesh shumë gra. Disa përfaqësues të seksit më të dobët nuk i kushtojnë vëmendje kësaj patologjie, duke preferuar të presin me durim fundin e menstruacioneve. Mjekët paralajmërojnë - kjo shkelje nuk është aq e padëmshme, ...

  Rubrika "E bollshme/E frikshme"

  Kthehu në krye të faqes
  Adblock
  detektor